مرد مرموز ایران باستان
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۳٠  کلمات کلیدی:

پس از اینکه اردشیر ساسانی با شکست دادن اردوان پنجم بر تخت پادشاهی ایران زمین نشست،این فرصت برای مردان مذهبی بوجود آمد تا بتوانند ضمن جلب نظر شاه جوان،دین خود را به عنوان دین رسمی کشور معرفی نمایند.

در همین زمان مغی به نام کرتیر یا کردیر که در آن زمان پرستاری بیش نبود با تیزهوشی و آینده نگری خود،سعی و تلاش فراوانی در جهت گسترش آئین زرتشتی انجام داد و سرانجام با تلاشهای فراوان وی در زمان شاپوراول ساسانی،آئین زرتشت به عنوان دین رسمی کشور انتخاب گردید.

از کرتیر به عنوان یکی از مرموزترین و بانفوذترین افراد در ایران باستان و به طور اخص درزمان ساسانیان یاد می شود.

 

نقش برجسته کرتیر در نقش رجب در مرودشت فارس

در این نقش برجسته که به زیبائی حجاری گردیده است،کرتیر ضمن معرفی خود به تعریف خدماتی که در راه دین زرتشتی انجام داده است می پردازد.

"و من کرتیر در همه کشورها به پرهیزگاری بلند آوازه بودم،و در پیشگاه یزدان و فرمان روایان،نیک خواه و خیراندیش،از درگاه ایزد چنین خواستم باشد که من کرتیر کاری کنم که همگان دستورهای ایران را با همه بزرگانش بنگرند،... و تعالیم مشهور بهشت و دوزخ را بر همه معلوم دارم."(بخشی از نوشته نقش برجسته کرتیر)

این موبد پرنفوذ در زمان شش پادشاه ساسانی زندگی می کرده است که عبارتند از:1- اردشیر ساسانی 2- شاپور یکم 3- هرمز یکم 4- بهرام یکم 5 - بهرام دوم 6- نرسه

یکی از اقدامات برجسته کرتیر مباحثه با مانی بود که در زمان شاپور اول ادعای پیامبری نمود و اگر چه در ابتدا مورد حمایت پادشاه قرار گرفت ولی با تلاشهای فراوان کرتیر دستگیر و زندانی شد و سرانجام پس از اینکه در مباحثه با کرتیر شکست خورد به مرگ محکوم گردید و پیروان وی نیز در سراسر ایران زمین همگی به قتل رسیدند.کرتیر همچنین در قتل و غارت پیروان سایر مذاهب بسیار جدی بود و در نوشته های به جا مانده از وی،از کشتن پیروان جهود،ترسائی و بودائی با افتخار یاد کرده است.

 

صحنه تاجگذاری اردشیر بابکان سرسلسله پادشاهان ساسانی.موبد کرتیر در پشت سر شاه قرار دارد و همین امر نشان دهنده مقام والای وی می باشد.

اما سرانجام سرنوشت روی دیگر خود را به کرتیر نشان داد و این مرد بانفوذ مذهبی و سیاسی در زمان پادشاهی نرسه(نرسی) از دربار دور و دورتر شد و ستاره اقبالش رو به افول گذاشت و کم کم نام وی از یادها فراموش گردید به نحوی که حتی در اوایل ظهور اسلام وقتی مزدیسنان کتاب پهلوی دینکرت را تدوین می کردند،ذکری از نام او در این کتاب نکردند و در عصری که به خاطر تسامح خویش،درخشندگی خاص داشت،از کسی  که مظهر تعصب بود و جز تعقیب و آزار مخالفان حاصل دیگری را نصیب دین زرتشت نکرده بود در ردیف موبدان و هیربدان بزرگ نام نبردند.

 سرانجام این مرد اسرارآمیز ایران باستان در سنی بالا تسلیم مرگ گردید.

از موبد کرتیر تا سال 1926 میلادی خبری در دست نبود تا اینکه در این سال با کشف یک سنگ نوشته این مرد مرموز به دنیای جدید  معرفی گردید.

 


 
یه نرم افزار کاربردی
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢٤  کلمات کلیدی:

سلام

حتما" برای شما هم تا حالا پیش اومده که پس از مدتی کار کردن با کامپیوتر متوجه بشین که سرعت کامپیوترتون پائین اومده.یکی از دلایلش می تونه نصب برنامه ها و پاک کردن اونها باشه.بعضی از نرم افزارها پس از حذف شدن از روی سیستم هنوز یک سری اطلاعاتشون توی سیستم باقی می مونه و باعث می شه Registery وبندوز بی خودی بزرگ بشه.حتی گاهی وجود فایلهای اضافی و یا بدافزارها! سرعت سیستم رو کاهش می دن.

گفتم تا بگم امروز می خوام بهتون یه نرم افزار جالب رو معرفی کنم.

اسم نرم افزار هست Advanced SystemCare.این نرم افزار که از جمله نرم افزارهای شرکت IObit هست کارش اینه که با اسکن کردن سیستم شما مشکلاتی رو که وجود داره از بین می بره و باعث می شه سرعت کامپیوترتون افزایش پیدا کنه.من یکی که ازش استفاده کردم و واقعا" ازش راضی هستم و به شما هم پیشنهاد می کنم حداقل یکبار ازش استفاده کنید و حالش رو ببرید.

 

ضمنا" می تونید این نرم افزار رو از لینک زیر دانلود کنید.

http://www.4shared.com/file/aiYbvAiG/asc-setup.html

 


 
ماه رحمت و مغفرت
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٢٠  کلمات کلیدی:

 

      سلام بر تو ای ماه خدا

      سلام بر تو ای ماه رحمت ماه مغفرت

      سلام بر ماهی که ابتدایش رحمت،میانه اش مغفرت و انتهایش دوری از آتش است.

      سلام بر ماهی که برترین شب سال را دارد.

     و سلام بر ماهی که عبد صالحش را برای عدالتش فرق شکافتند.

فرا رسیدن ماه مکرم رمضان بر تمامی مسلمین جهان مبارک باد.در این ماه عزیز ما را از دعای خیر خود محروم نسازید.

 

 


 
اسطوره ای به نام پائولو مالدینی
ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٩  کلمات کلیدی:

 

 

یکی از عزیزان جانباز خاطره ای رو تعریف کرد که شنیدنش خالی از لطف نیست.

این عزیز جانباز می گفت که پس از وخیم شدنش حالشون جهت معالجه به کشور ایتالیا و شهر رم منتقل می شن.در اونجا متوجه می شن خانمی که پرستاری از ایشون رو بر عهده دارن فامیلی شون مالدینی است.سرانجام این جانباز ما طاقت نمی آره و از خانم پرستاره ارتباطشون رو با فوتبالیست معروف پائولو مالدینی می پرسه.در ابتدا خانم پرستار از پاسخ دادن طفره می ره ولی سرانجام می گه که پائولو مالدینی برادرشه.جانباز ما که این رو میفهمه از خانم پرستار می خواد که عکسی از پائولو مالدینی با امضائ مالدینی براش بیاره و خانم پرستار قول می ده که این کار رو براش انجام بده.

صبح روز بعد وقتی که دوست جانباز ما از خواب بیدار می شه مردی را با دسته گل در کنار تختش می بینه.بله مردی که با دسته گل به عیادت جانباز عزیز ما اومده بود کسی نبود جز اسطوره فوتبال ایتالیا و جهان پائولو مالدینی بزرگ.

مالدینی بزرگ وقتی درخواست این جانباز رو از زبان خواهرش می شنوه شبانه از شهر میلان که در فاصله 600 کیلومتری شهر رم واقع شده به شهر رم می یاد تا از مردی عیادت کنه که تنها یک عکس یادگاری ازش خواسته بود و وقتی که به بیمارستان می رسه اونقدر منتظر می شه تا جانباز ما از خواب بیدار بشه. 

مردان بزرگ همچیشون بزرگه حتی محبت کردنشون.


 
موسیقی فیلم
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٦  کلمات کلیدی:

حتما" برای شما هم تا حالا پیش اومده که جوانب یه فیلم از خود فیلم بیشتر روتون اثر گذاشته و در واقع از اون جوانب بیشتر از خود فیلم خوشتون اومده.مثلا" فیلم مادر ساخته مرحوم علی حاتمی رو یادتون که هست.فیلمی خوش ساخت و زیبا ولی به نظر من توی این فیلم بازی اکبر عبدی بیشتر از خود فیلم به چشم می یاد و یا بازی زیبای امین تارخ در سریال این سینا بیشتر از خود سریال به آدم می چسبه.

این مقدمه رو گفتم تا برسیم به اصل مطلب.امروز می خوام بهتون آهنگ یه فیلم رو معرفی کنم که به نظر من خیلی گیراتر ار خود فیلمه.موسیقی فیلم "آخرین بازمانده موهیکانها" به آهنگسازی Trevor Jones و Randy Edelman .گرچه خود فیلم هم بسیار زیبا و قشنـــگ ساخته شده ولی باید اعتراف کرد که موسیقی فیلم بســــــــــیار زیبا و دل نشین تره.

یادم می یاد که خیلی دنبال اسم فیلم و آهنگش بودم تا اینکه توی یه شب سرد زمستون که توی ماشین داشتم به رادیو پیام گوش می دادم گوینده رادیو اعلام کرد که می خوایم براتون موسیقی فیلم آخرین بازمانده موهیکانها رو پخش کنیم.اولش می خواستم رادیو رو خاموش کنم ولی بی خیالش شدم و گفتم گوش کنم و چه قدر خوب شد که رادیو رو خاموش نکردم.

دوستانی که مایلند به این آهنگ زیبا گوش کنن می تونن اون رو از لینک زیر دانلود کنن.خوشحال می شم نظر شما رو هم در مورد این آهنگ سحرآمیز بدونم.

 

 

http://www.4shared.com/audio/PIdGxeNa/Last_of_the_Mohicans.html


 
گله دارد جوانیم
ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٢  کلمات کلیدی:

 

 

از زندگانیم گله دارد جوانیم

شرمنده ی جوانی از این زندگانیم

دارم هوای صحبت یاران رفته را

یاری کن ای اجل که به یاران رسانیم

پروای پنج روز جهان کی کنم که عشق

داده نوید زندگی جاودانیم

چون یوسفم به چاه بیابان غم اسیر

وز دور مژده ی جرس کاروانیم

گوش زمین به ناله من نیست آشنا

من طایر شکسته پر آسمانیم

گیرم که آب و دانه دریغم نداشتند

چون میکنند با غم بی همزبانیم

ای لاله ی بهار جوانی که شد خزان

از داغ ماتم تو بهار جوانیم

گفتی که آتش بنشانی ولی چه سود

برخاستی که بر سر آتش نشانیم

شمعم گریست زار به بالین که شهریار

من نیز چون تو همدم سوز نهانیم

 

 


 
مزرعه دل
ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/۱٠  کلمات کلیدی:

 

 

در مزرعه دل

به جز مهر به جز عشق

دگر هیچ

                      نکاریم

   بر لوحه هستی

      به جز مهر نگار

          به جز قامت یار

                  دگر هیچ

                               نبینیم


 
یاس آل محمد(ص)
ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٥/٤  کلمات کلیدی:

 

 

فرا رسیدن سالروز میلاد منجی عالم بشریت قائم آل محمد(ص) منتقم خون شهید مظلوم کربلا آقا صاحب الامر امام زمان(عج) بر تمامی مسلمین جهان به ویژه شیعیان ایران تبریک و تهنیت باد.

 

بهارها همه در انتظار روی تواَند
نگاه تشنه لبان تشنة سبوی تواَند
شمیم زلف تو را آفت خزانی نیست
بهارها همه سرمست رنگ و بوی تواَند
تو در نگاه همه چون بهشت موعودی
هزار عاشق بی‌دل اسیر کوی تواَند
ز باده نکهت شور زندگی جاریست
که سالکان جهان عاشق وضوی تواَند
به دادخواهی ما جز تو دادخواهی نیست
که چشم منتظران روز و شب به سوی تواَند
ز کوی مهر و وفا مژدگانی‌ام بفرست
که عاشقان جهان غرق آرزوی تواَند

 

اللهم عجل لولیک الفرج