صدای پای آب
ساعت ۱٢:۱٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۳/۱٧  کلمات کلیدی: سفر

 هم من و هم خواهرم هر دو دو معتقدیم که واقعا ارزشش رو داشت.

ارزش اینکه هفت هشت کیلومتر رو توی یک جاده خاکی رانندگی کنی

ارزش اینکه هی توی دست انداز و چال و چوله بیفتی

ارزش اینکه کلی ماشینت خاکی بشه

حتی ارزش این رو که پیش نگهبان محوطه سدسازی گردن کج کنی و کلی التماس که ما این همه راه رو از تهران به عشق دیدن اونجا اومدیم و اون هم قبول بکنه

باز هم می گم که واقعا ارزشش رو داشت

پس با من همراه شوید در بازدید از "تنگه داستان"

 یکی از نقاط دیدنی شهرستان شاهرود در استان سمنان،روستای زیبای "مجن" معروف به "ماسوله کویر" است که در در فاصله 35 کیلومتری غرب شاهرود واقع شده است.

در 10 کیلومتری این روستا،تنگه ای به نام "تنگه داستان" واقع شده است که زیبائی خدادادی آن هوش از سر هر بیننده ای می برد. 

 در این تنگه،آبشاری زیبا به نام "آبشار تنگه داستان" به ارتفاع 12 متر و در میان دو تخته سنگ عظیم جریان دارد که آب خنک آن،حتی در فصل تابستان نیز باعث می شود تا نتوان بیشتر از چند ثانیه دست و پای خود را در آب رودخانه نگه داشت.

 پیچش صدای آب در پائین این تنگه به قدری زیاد است که افراد برای اینکه بتوانند صدای یکدیگر را بشنوند،باید با فریاد با یکدیگر حرف بزنند.

 برای دیدن از آن دو تخته سنگ عظیم،باید از این راه بالا عبور کرد.راستش رو بخواهید من برای گرفتن عکس به داخل این تنگه رفتم ولی باید اعتراف کنم صدای غرش آب از یک طرف و تنها بودنم از طرف دیگر در داخل تنگه باعث شد تا حسابی بترسم ولی خب خوشبختانه کار به خیس کردن خجالت نرسید. 

خلاصه اینکه،دیدن این مکان زیبا رو به همه شما دوستان توصیه می کنم.بخصوص الان که دیگه در اطراف این آبشار،پلکان هم نصب شده و این امکان برای گردشگران فراهم شده تا بتوانند به بالای این آبشار بروند و از آنجا به خوبی عظمت این آبشار غران رو ببینند.  

و البته که دیدن این مناظر در اردیبهشت ماه،جان و دل را طراوت می بخشد.

 

پینوشت : نکته آخر اینکه،دو هفته بعد از بازدید ما از این محل،در اخبار آمده بود که در همین حوالی،یک قلاده پلنگ به دو کشاورز حمله کرده و باعث زخمی شدن آنها شده بوده.بعنی قیافه خواهرم،وقتی که این خبر رو براش خوندم اونقدر دیدنی بود که نگوووووووووووووو.