عکس های سوریه (3)
ساعت ۱٠:٢٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱٠/٢٩  کلمات کلیدی:

سلام به همه عزیزان

سالروز ولادت پنجمین اختر آسمان ولایت و امامت حضرت امام محمد باقر(ع) تهنیت باد.

دوستان خوبم  در ادامه تعداد دیگه ای از عکسهای سوریه رو براتون می ذارم.

از طرف تور،این امکان فراهم شده بود تا افرادی که مایل هستند با پرداخت حدود 25 هزار تومن به دیدن شهر باستانی بصری برن پس ماهم معطل نکردیم و رفتیم البته در پست قبلی یه چندتائی عکس از اونجا رو براتون گذاشتم و در ادامه هم باز چند عکس از شهر تاریخی بصری.

 

خیابان اصلی ناحیه تاریخی شهر با ستونهای بسیار بلند

 

ورودی حمام تاریخی شهر.حمامی بسیار بزرگ با مکانهائی همانند سالن سونا

 

محوطه تاریخی شامل میدان نبرد برده ها.حتما" فیلم گلادیاتور رو یادتون هست.این جا شبیه همان میدان مبارزه بود مبارزه برده ها با یکدیگر و یا با حیوانات درنده.نکته جالب اینکه این محوطه پس از گذشت سالها هنوز هم سالم مونده بود.

 

و اما این عکس.

به بالای ستون که دقت کنید چیزی شبیه یک تخت رو مشاهده می کنید.روایت می کنند که در گذشته پادشاهی زندگی می کرده که دارای فقط یک فرزند دختر بوده .پیشگویان به پادشاه اعلام می کنند که دخترش با نیش یک عقرب کشته خواهد شد.پس پادشاه دستور می ده تا بر بلندای یک ستون تخت خوابی درست کنند تا دخترش در آنجا زندگی کنه ولی از آنجا که هر چی که در سرنوشت ما نوشته شده باشه اتفاق می افته این دختر هم با تمام مراقبتهائی که ازش می شده بوسیله نیش یک عقرب کشته می شه اونهم عقربی که در ظرف میوه ای که برای دختر برده می شده پنهان شده بوده است.

 

پس از پایان تور یکروزه بصری هم در این رستوران زیبا ناهار خوردیم .یک رستوران زیبا در حومه دمشق که منطقه ای بود پر از رستورانهای شیک به خصوص رستورانی به نام "علی بابا" که همانند قصرهای قدیمی که در کارتون سندباد بود ساخته شده بود.

 

نمای دیگری از رستوران "بوابه دمشق" یا "دروازه های دمشق" با سر دری بسیار قدیمی برگرفته از معماری رومی.در داخل رستوران حدود 700 میز جهت پذیرائی از مشتریان وجود داشت.