تک سکانس

  بدون شک میان فیلم ها و سریالهای بیشماری که می بینیم هستند صحنه هائی که برای همیشه به خاطر می سپاریم.صحنه هائی که در ذهن ما باقی مانده و همیشه به یاد ما می مانند.اغلب یه حسی با این صحنه ها داریم و با به یاد آوردن آنها ممکنه یاد کسی یا جائی بیفتیم.این برای من سوال شده که توی این همه فیلم و سریال چه صحنه یا صحنه هائی است که در ذهن دوستان گلم ثبت شده.البته اگه فضولی نباشه که بدونم.

برای اینکه این بار هم رعایت بازی جوانمردانه رو کرده باشم،ابتدا خودم به این سوال پاسخ می دم.فکر می کنم تقریبا" همه ما فیلم "مادر" ساخته زیبای مرحوم "علی حاتمی" رو دیده باشیم.در اوایل فیلم صحنه ای وجود دارد که صدای در زدن می آید.وقتی که در باز می شود مادر خانواده ( با بازی مرحومه رقیه چهره آزاد ) به داخل وارد می شود و پس از آن غلامرضا یا به قولی سنجد (با بازی درخشان اکبر عبدی ) در حالی که در را باز می کند چادر از سر مادر می کشد و آن را بو می کند.

این صحنه زیبا که با یک موسیقی زیباتر همراه می شود،صحنه ای است که همیشه در ذهم من باقی مانده است و تا ابدیت آن را فراموش نخواهم کرد.

شما چطور دوستای گلم.چه صحنه ای است که در ذهن شما حک شده و همیشه با شماست.خوشحال می شم اگر نظرتون رو بگید.

 

پینوشت یک : در آستانه شبهای عاشقی و راز و نیاز قرار داریم.از شما دوستان عزیزتر از جانم درخواست می کنم من و بیمار گرامی من رو از دعای خیرتون محروم نکنید.  

پینوشت دو : ببخشید اگر کیفیت عکس پائین است.مجبور بودم فیلم رو روی سیستم پخش کنم.بعد از این سکانس با نرم افزار عکس بگیرم.بعد سایز عکس رو کوچیک کنم.این شد که عکس کیفیت خوبی نداره که باز هم معذرت می خوام.

/ 87 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نرگس

مثل اینکه فقط من چیزی نگفتم،جام خالی خانه ی سبز با حظور خسرو شکیبا ،عاشقشم

سیمین

ممنون شادی و البته ممنون مرتضی. شاکی نشو [نیشخند][گل]

مریم

یادم اومد اسم فیلمش بود مکه بدون سوغاتی ممنوع. خیلی فیلم استرس زایی بود

مریم

اینا رو دیگه جواب نمیدی؟ از رده خارجند اینا؟؟

مریم

من کی غریدم مرتضی؟!!!!!!!!!!!!!!![ناراحت] کیلو کیلو اشک مستکبر!!!![ناراحت]

Sh.Shadi

فقط چی....؟![متفکر] باشه بابا![نیشخند] حساب کار دستم اومد![نیشخند]

سید علیرضا رئیسی

با سلام و عرض ادب و احترام برخی از مطالب وبلاگ شما را خواندم خوب و در خور خواندن است توانستی به من هم سر بزن و نظر بده سید علیرضا رئیسی گرگانی

نیما

خب در اين مورد من نظري ندارم. يعني خرج كردن فسفر در اين مورد الان مقرون به صرفه نيست [لبخند]

رحمت

وبلاگ باحالی بود الخصوص مطالب درباره چین چون من عاشق چین وجنوب شرق اسیا و هچنین مصر هستم امیدوارم به مصر بری و برامون از اونجا عکس بگیری...خوب قشنگ ترین صحنه ای که دیدم فیلم محمد رسول الله اون صحنه ای که وارد مدینه میشه و سرود طلع شمس علیا میخوانه هستش...با تشکر بای