شوربا!!!!!!

 

کاش می شـــــد عاشقی فردا نداشت

این همه چـــــــــــــون و چرا،اما نداشت

کاش می شـد روی هر سنگی نوشت

"کاش،کـــــــــاش دنیا آدم تنها نداشت"

 

 سلام به همه دوستان گلمبغل

اول اینکه نمی دونم چرا یکهوئی دلم خواست که این دوبیتی رو اینجا بذارم.البته بگم ها این قضیه اصلا" ربطی به اون خانوم چینی نداره ها یکهو فکرهای بد بد نکنیدهاچشمک

دوم اینکه اونهائی که مطلب "من و محبوبم" رو خوندن می دونن که من حسابی عاشق کتاب و کتابخونی ام و از میان تمامی محبوبهائی که دور و برم رو گرفتن و دارن برام سر و دست میشکونن کتابخونه ام رو به عنوان محبوبم انتخاب کرده ام.

"گشته ام در جهان و آخر کار                دلبری برگزیده ام که مپرس"

این رو گفتم تا هم یه اخطاری به بعضی ها بدم هم اینکه یه کتاب خوب رو برای خوندن بهتون معرفی کنم.کتابی به اسم " آفتاب پرست نازنین " نوشته " آقای محمدرضا کاتب ".

موضوع کتاب یه جورهائی به جنگ ربط داره ولی نه اینکه تم اصلی داستان جنگی باشه بلکه موضوع جنگ در حاشیه قرار گرفته و موضوع اصلی داستان حوادث در کنار جنگ است.

کتاب برای اولین بار در پائیز 1388 چاپ گردیده و چاپ دوم آن نیز در سال 1389 توسط انتشارات هیلا روانه بازار گردیده است.

نحو نگارش داستان به صورت کاملا" عامیانه بوده و جملاتی که توسط راوی بیان می شه کاملا" منطبق با گفتار روزانه ما ایرانی ها است.

به عنوان کسی که مدتی طولانی با کتاب و کتابخونی سر و کار دارم خوندن این کتاب 285 صفحه ای رو به شما توصیه می کنم.مطمئن باشید که من به شما جنس بد معرفی نمی کنم.

 سوم اینکه پارسال همین موقعه ها ما رفتیم به یک جشنواره ای که بعدا" که در موردش نوشتیم کلی خاطرخواه پیدا کرد.البته بماند از اینکه بعضی ها هم که بهشون خبر جشنواره رو ندادیم کلی نفرینمون کردن که البته شکر خدا کارگر نیفتاد و ما کما فی السابق صحیح و سالم باقی موندیم.

بعله درست حدس زدید.جشنواره "انار یاقوت بهشت"

حالا اومدم خبر بدم که امسال از تاریخ 26 مهر الی 5 آبان این جشنواره دوباره در فرهنگسرای اشراق برپا می شه.امیدوارم که وقت کنید و از این جشنواره بازدید کنید و البته بتونید انارهای خوبی رو شکار ببخشید بخرید.

پس با این اطلاع رسانی از من رفع تکلیف شد.دیگه خود دانید که بروید یا نه!پس آهای اونهائی که دیر باخبر می شید لطفا" هر گونه لعن و نفرین پشت سر من و آباء و اجدادم ممنوع!!!!!تعجب

/ 35 نظر / 81 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آزی

سلااااااااااااااام اول تبریک تبریک تبریک شیرینی یادت نره دوم: دو هفته ی پیش اینجا سه بار باران بارید خیس شدند خاطره ها و من مرحبا گفتم بر دل ابری هوا هر سه بار هم زیر بارون بودم هر بار از بار قبل شدیدتر سوم: یه چند سالی میشه منم رییسم چهارم که ازت جلو بزنم و دل تو بیشتر اب شه کامنتت رو عمومی میکنم یعنی کردم[نیشخند][چشمک]

raha loose

salaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam khoobi morteza?????????????????? [لبخند]

اتی اسایش

بابا کتاب خوننننننننن

ٍٍElahe

[گل]بخشندگي را از گل بياموز، زيرا حتي ته كفشي كه لگدمالش مي‌كند را هم خوش بو مي‌كند [گل][گل]

ٍٍElahe

[هورا][هورا][دست][دست][گل]

وانیا

سلام. خوبی؟ یه تغییر کوچولو تو وبم دادم [پلک] بیا ببین چجوریه.ومثل همیشه یه شعر....منتظرم[گل]

مهسا

ایول وبت خوشمله ، به منم سر بزن[گل][تایید][گل]

مهدیه

خواهش میکنم دوست خوبم موفق باشی[گل][گل]

فقط من !

شعر خيلي زيبايي بود. تنهايي يكي از بدترين قسمتاي دنياست[ناراحت] اما چقدر عاليه كه شما بعدش از شادي و جشنواره و ... حرف زديد. دلتون شاد و روزاتون اناري!!( يعني چيش رو نميدونم. ببخشيد[خجالت] ولي حتما معناي خوبي داره)

فقط من !

شعر ابتداي پستتون رو برداشتم و با ذكر منبع در وبم ميذارم( با اجازه البته)