ساعت مارکار

یکی دیگه از دیدنی های شهر یزد ساعت مارکار نام داره.

 

 

ساعت مارکار نام ساعتی است که در یکی از میدان‌های شهر یزد به نام میدان مارکار واقع شده است. در کنار این میدان، مدرسه مارکار و پرورشگاه مارکار نیز  قرار گرفته است. تمام این مکان‌ها به همت یک زرتشتی به نام "پشوتن جی دوساباهای مارکار" که خود در هند می‌‌زیسته ساخته شده است. امروزه نیز با اینکه چندین سال از درگذشت این فرد می‌‌گذرد هزینه‌های جاری آن از محل موقوفات او تامین می‌شود. جالب ترین قسمت قضیه  اینکه در میان مردم این باور شایع است که در پی ساختمان این ساعت، مقداری طلا مخفی شده است تا در صورت تخریب ساعت به هر دلیلی با استفاده از آن ساعت را بازسازی کنند. این مجموعه در محله تل (دروازه قصاب‌ها) واقعه شده است.

پس در سفر به یزد بازدید از ساعت مارکار فراموشتون نشه..

 

/ 3 نظر / 54 بازدید
faride

سلام. خوبی دوست عزیز. می بینم که بازم در گردشی. من خیلی دوست دارم یزد برم. ان شا’الله دیگه باید تنبلی رو کنار گذاشت و رفت وگشت. قیمت غذاهای کافه نادری رو خواسته بودی البته ما فقط سالن اول که دسر و نوشیدنی سرو می شد رفتیم چای ۵۰۰ تومان ، قهوه ها ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان ، آب پرتغال ۱۰۰۰ تومان ، بستنی ۱۵۰۰ و کاپوچینو هم ۳۰۰۰ تومان و کافه گلاسه 3500 (ما همین رو خوردیم) و غذاهاش هم از زرشک پلو ۵۵۰۰ تومانی شروع می شود و تا شاتو بریان ۱۴۰۰۰ تومانی هم می رسد و سس قارچ است با قیمت ۱۲۰۰۰ تومان . اگه رفتی حتماَ به حیاطش برو و چند دقیقه ای بر لبه حوض آبیش بنشین و با خودت خلوت کن.

علیرضا

باور کنید اگه تهران بود با جرثقیل چند صد هزار تنی!!! بلندش می کردند و طلا ها رو می دزدیدند.

فاطمه چراغیان

سلام من وهمسرم 3 مرتبه از ایلام به یزد اومدیم واز دیدن جاهای تاریخی شهرتون بسیار لذت بردیم فیلم وعکس تهیه کرده و از تمیزی و ایمان و باور های مردمان شما خرسند شدیم