عکسهای سوریه(4)

 امروز قصد دارم براتون عکسهای دیگری از سوریه رو بذارم.امیدوارم که از دیدن اونها لذت ببرید و یک روزی هم این توفیق نصیب شما بشود.انشاا...

 

به هنگام تعمیر و بازسازی مسجد اموی دمشق کارگران در این محل با سر یک جسد مواجه شدند که نوشته ای در کنارش بود و روی آن ذکر شده بود که این سر متعلق به حضرت یحیی(ع) معروف به یحیی تعمیددهنده می باشد.پس سر را با احترام فراوان مجددا" دفن کرده و برایش این گنبد را برپا داشتند.

 

مقبره صلاح الدین ایوبی سردار بزرگ جنگهای صلیبی.

 

حوضی  که مسیحیان از آب آن جهت غسل تعمید استفاده می کردند در داخل مسجد اموی.لازمه بدونید که مسجد اموی قبلا" در کنار یک کلیسا ساخته شده بود ولیکن در زمان توسعه مسجد خلیفه وقت یک زمین دیگری را به مسیحیان جهت ساخت کلیسا اهداء می کنه و مسجد رو بر روی زمین کلیسا می سازن ولی این حوض رو خراب نمی کنن.

 

محل نشستن یزید ملعون و یارانش به هنگام ورود اسرای کربلا به شام در مسجد اموی.

 

منبری که امام زین العابدین(ع) در مجلس یزید بر روی آن نشسته و خطبه زیبای خود را بیان نمودند.

 

مقبره حجر بن عدی از یاران باوفای امیرالمومنین(ع) در حومه دمشق.

واما یک نکته جالب در خصوص مسجد اموی دمشق.در داخل این مسجد چهار محراب وجود دارد که هر محراب متعلق به یکی از فرق چهارگانه اهل تسنن می باشد.در این مسجد به هنگام برپائی نماز چهار بار اذان گفته می شود و هر فرقی از فرق چهارگانه اهل تسنن پشت سر امام جماعت خود در یکی از این چهار محراب نماز می گذارند یعنی شما می تونید چهار جماعت مختلف رو ببینید که پشت سر چهار امام جماعت نماز می خونن.

 

 

 

/ 0 نظر / 59 بازدید