کنزابورو اوئه

با اینکه تا حالا کتابهای زیادی رو خوندم ولی تا اونجا که یادم می یاد هیچ وقت کتابی رو از ادبیات کشور ژاپن نخونده بودم.راستش فکر می کردم که کتابهای ژاپنی پر از مزارع کشاورزی و سختی کار توسط زنان و ترب سفید و این جور چیزهاست تا اینکه امسال تو نمایشگاه کتاب تهران چشمم خورد به یک کتاب از کشور آفتاب تابان به اسم "گریه ی آرام".

 

نمی دونم چطور شد که به سرم زد این کتاب رو بخرم.شاید نوشته رو جلد کتاب کار خودش رو کرد."برنده جایزه نوبل ادبیات در سال 1994".

القصه کتاب رو خریدم و خوندم و باید بگم که یکی از قشنگ ترین کتابهائی بود که در چند وقت گذشته خوندم.کتابی زیبا با متنی روان که به خوبی خواننده رو به دنبال خودش می کشونه.

داستان در خصوص یک نویسنده و مترجم کتاب که ....

که باید بقیه اش رو خودتون از تو کتاب بخونید.

کتاب "گریه ی آرام" نوشته داستان نویس مشهور ژاپنی "کنزابورو اوئه" است که توسط آقای حبیب گوهری راد به زیبائی هرچه تمام تر ترجمه شده و توسط انتشارات رادمهر به قیمت 6500 تومان چاپ شده.

یک توصیه:حتما" این کتاب رو جدی بگیرید و بخونید.

 

/ 2 نظر / 23 بازدید
faride

سلام دوست عزیز حداقل یک خط از کتاب رو تعریف می کردی [نیشخند] یک شوقی برای خوندنش پیدا می کردیم (شرمنده شوخی کردم) ممنون که بهم سر می زنی. به نظر من هم تابستون لااقل برای من فصل خوبی برای مسافرت نیست گرمای هوا و شلوغی رو نمی تونم تحمل کنم. بهار و زمستون رو برای مسافرت ترجیح می دم. در ضمن دیگه شما بزرگ شدید و تنها باید برید مسافرت [نیشخند][لبخند]

رویا

سلام من این کتابو از نمایشگاه امسال گرفتم .یعنی برادرم برام گرفت و دقیقا به همون دلیل که شما گرفتین(جایزه ی نوبل) و ایینقدر قشنگ نوشته بود که برای اولین بار تو عمرم آرزو کردم زبان ژاپنی بلد بودم تا ترجمه نشده شو می خوندم. وبلاگتون خیلی عالیه یعتی سبک کتابهایی که می پسندید به من خیلی نزدیکه. می خواستم اگه فرصت داشتین یه لیست از کتابهای مورد علاقتونو برام ایمیل کنید. میدونم تقاضای زیادیه ولی اگر تونستین خوشحال می شم