صدای پای آب

 هم من و هم خواهرم هر دو دو معتقدیم که واقعا ارزشش رو داشت.

ارزش اینکه هفت هشت کیلومتر رو توی یک جاده خاکی رانندگی کنی

ارزش اینکه هی توی دست انداز و چال و چوله بیفتی

ارزش اینکه کلی ماشینت خاکی بشه

حتی ارزش این رو که پیش نگهبان محوطه سدسازی گردن کج کنی و کلی التماس که ما این همه راه رو از تهران به عشق دیدن اونجا اومدیم و اون هم قبول بکنه

باز هم می گم که واقعا ارزشش رو داشت

پس با من همراه شوید در بازدید از "تنگه داستان"

 یکی از نقاط دیدنی شهرستان شاهرود در استان سمنان،روستای زیبای "مجن" معروف به "ماسوله کویر" است که در در فاصله 35 کیلومتری غرب شاهرود واقع شده است.

در 10 کیلومتری این روستا،تنگه ای به نام "تنگه داستان" واقع شده است که زیبائی خدادادی آن هوش از سر هر بیننده ای می برد. 

 در این تنگه،آبشاری زیبا به نام "آبشار تنگه داستان" به ارتفاع 12 متر و در میان دو تخته سنگ عظیم جریان دارد که آب خنک آن،حتی در فصل تابستان نیز باعث می شود تا نتوان بیشتر از چند ثانیه دست و پای خود را در آب رودخانه نگه داشت.

 پیچش صدای آب در پائین این تنگه به قدری زیاد است که افراد برای اینکه بتوانند صدای یکدیگر را بشنوند،باید با فریاد با یکدیگر حرف بزنند.

 برای دیدن از آن دو تخته سنگ عظیم،باید از این راه بالا عبور کرد.راستش رو بخواهید من برای گرفتن عکس به داخل این تنگه رفتم ولی باید اعتراف کنم صدای غرش آب از یک طرف و تنها بودنم از طرف دیگر در داخل تنگه باعث شد تا حسابی بترسم ولی خب خوشبختانه کار به خیس کردن خجالت نرسید. 

خلاصه اینکه،دیدن این مکان زیبا رو به همه شما دوستان توصیه می کنم.بخصوص الان که دیگه در اطراف این آبشار،پلکان هم نصب شده و این امکان برای گردشگران فراهم شده تا بتوانند به بالای این آبشار بروند و از آنجا به خوبی عظمت این آبشار غران رو ببینند.  

و البته که دیدن این مناظر در اردیبهشت ماه،جان و دل را طراوت می بخشد.

 

پینوشت : نکته آخر اینکه،دو هفته بعد از بازدید ما از این محل،در اخبار آمده بود که در همین حوالی،یک قلاده پلنگ به دو کشاورز حمله کرده و باعث زخمی شدن آنها شده بوده.بعنی قیافه خواهرم،وقتی که این خبر رو براش خوندم اونقدر دیدنی بود که نگوووووووووووووو.

/ 10 نظر / 18 بازدید
پرشکوه

سلام متاسفانه هیچ کدوم از عکسها دیده نمیشه.

فقط من!

فقط قیافه خواهر دیدنی بود؟ قیافه خواننده ی خبر چی؟[چشمک][نیشخند]

آزي

سلام سلام سلام چطوري؟ تو پيشگويي؟ خدا رو شكر ك پس بساط مساط نداري وگرنه بيچارمون مي كردي نچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچ اين جملات زيبا زاده ياحساسات پاك دوست آروم و معصوم و بي دردسرته همين و بس حالا يه چيزي مخام بهت بگم...در گوشيه..خصوصي ميگم[نیشخند]

پرشکوه

این بار تونستم عکسها رو ببینم مرورگرم رو عوض کردم مشکل حل شد. چه منطقه بکری رفتید.

احسان

چقدر قشنگه واقعا تو بهترین دایی دنیا هستی

آزي

[بغل][بغل][بغل][بغل][ اصلا من عااااااااااشق همين اخلاقت شدم ديگه[نیشخند][نیشخند] مرسي براي آرزوهاي قشنگت...

نسیم کوهستان

درود بر شما سپاس از به اشتراک گذاشتن این مطلب خواندنی و متشکرم از معرفی این منطقه دیدنی. سلامت و شاد باشید.

شتاو

سلام داداش مرتضی. خوبید؟ چقدر عالیییییییییییییییی من این پست رو به خودم گرفتم[نیشخند] بعد مدتها اومدم مجازستان و یک پست عالی دیدم و خوشنود گشتم :)))) مچکرم.

اکرم

سلام دوست عزیز مطالب فوق العاده زیبا و دیدنی بودن. ممنون و روزگارتان خوش.

روح وحشی

درود پست جالبی بود و عکس هاو گزارش خوب . طبیعت دوستان میگن : جاهای بکر و زیبا رو معرفی نکنید تا همونطور بکر و زیبا بمونه . البته این موضوع در ایران و کشورهای جهان سوم واقعا لازمه چون به طبیعت احترام گذاشته نمیشه .